I v roce 2010 se nakonec zdá, že lze pokračovat v nastolené tradici výběru nejlepších filmů za uplynulý rok. Na řadě je tedy nominační kolo, které potrvá do příští neděle - tedy do 21.2.
Přes značné zpoždění, způsobené technickými potížemi, budeme i letos pokračovat v tradičním udělování ČSFDOskarů. Nominační kolo bude ukončeno 28. ledna 2009 a od 1. února 2009 započne výběr vítězů. Pravidla pro nominace jsou stejně jako v předchozích ročnících poměrně volná. Nominují se filmy, které měly premiéru v roce 2008, plus minus dva měsíce. To proto, že se data premiér v zemi původu a u nás ve střední Evropě někdy liší. Nuže, hurá do hlasování. Děkuji za pozornost.
Nominační výsledky jsou zdárně zpracovány, takže vyhlašuji začátek hlasování. 24.2. máme opravdové Oscary, takže hlasování bude ukončeno 20.2.2008 a výsledk se zavazuji pokusit se zveřejnit jako vždy, den před oscary, 23.2.2008. Zatím se mi to vždycky povedlo, tak mi držte palce i letos. A hlavně hlasujte....
Nový ročník hlasování začíná nominačním kolem 15.12.2007.
Pravidla jsou jednoduchá, jako minulý rok... Nominovat smíte pouze filmy, které měly premiéru v roce 2007 +/- pár měsíců (řekněme dva). Nyní můžete navrhovat naprosto kterýkoli film (člověka), o konečném vítězi se rozhodne jindy a jinak....
Tak se do toho pusťte...:)
Loni jsem se rozhodl malinko zúžit technické kategorie, aby nebyly výsledky tolik chaotické...ale pokud vám bude něco chybět, tak neváhejte využít nové funkce naší mateřské stránky (PM:)